• دوشنبه تا شنبه: 10:00 - 16:00 / یکشنبه تعطیل است

انواع روش های جداسازی مواد شیمیایی - موسسه ...

به عنوان مثال ماسه در آب حل نمی شود و هیچگونه پیوند شیمیایی بین آنها به وجود ندارد ، از این رو با توجه به اختلافی که در اندازه ذرات وجود دارد برای جداسازی این دو ماده از روش فیلتراسیون استفاده می شود.

به خواندن ادامه دهید

فرارو | ترکیبات شیمیایی که در زندگی روزمره از ...

صنایع شیمیایی مونوکم تولید کننده مواد اولیه شیمیایی چندین سال است که با تکیه بر دانش فنی روز و با استفاده از قوی ترین تیم های تحقیق توسعه با هدف توسعه صنایع شیمیایی و رفع نیازهای کشور و صادرات به کشورهای حاشیه منطقه ...

به خواندن ادامه دهید

فرمول شیمیایی — به زبان ساده - مجله فرادرس

استفاده از فرمول شیمیایی ساده‌ترین نوع از فرمول شیمیایی، با نام «فرمول تجربی» (Empirical Formula) شناخته می‌شود. این فرمول برای بیان نسبت‌های عددی اتم‌ها در هر نمونه بکار می‌رود. فرمول‌های مولکولی، تعداد هر اتم در یک مولکول ...

به خواندن ادامه دهید

صنایع شیمیایی سلطانی | تولید کننده انواع سولفات

کالاها و خدمات تولید شده در صنایع شیمیایی سلطانی با بررسی چندباره در واحد تحقیق و توسعه مجهز پس از حصول اطمینان از کیفیت آنها در اختیار مشتریان گرامی قرار گرفته و در بخش های مختلف صنعت مورد استفاده قرار می گیرند .

به خواندن ادامه دهید

مدیریت جنبه ها و اثرات زیست محیطی صنایع چوب و ...

در شکل3دیده می شود که تهیه و آماده سازی لیکور بر اساس نظر کارشناسان 55.7% بارزترین جنبه به نسبت بقیه فعالیت های اصلی واحد بازیابی مواد شیمیایی می باشد و در شکل 4 که مربوط به واحد تولید کاغذ می باشد استفاده از کاغذ های ...

به خواندن ادامه دهید

نقش صنایع شیمیایی و پتروشیمی در صنعت

حدود ٪40 از بازار جهانی مواد شیمیایی را تشکیل می دهند. هم چنین حدود ٪5 از منبع نفت سالانه جهان برای تولید مواد پتروشیمی استفاده می شود. بنابراین واضح است که نفت بخش بزرگی از صنایع شیمیایی امروز ...

به خواندن ادامه دهید

پوشش های ضد خوردگی و کاربرد آن - صنایع شیمیایی ...

آلومینیوم سال هاست که به عنوان رنگدانه اصلی در رنگ ها استفاده می شود. شکل ورقه ایی به نفوذناپذیری بیشتر فیلم در برابر آب کمک می کند. گلاس فلیک نیز به عنوان رنگدانه مانع استفاده می شود.

به خواندن ادامه دهید

صنایع شیمیایی - مهند ویبره

تقریباً تمام مواد شیمیایی به صورت پودر هستند. پس از هر فرآیند در صنایع شیمیایی،قبل از رفتن به روش بعدی ، به تجهیزات تصفیه و فیلتراسیون و الک کردن برای استفاده از پالایش ، صحیح بودن محصول شیمیایی یا تضمین کیفیت نیاز است.

به خواندن ادامه دهید

مواد شیمیایی خورنده |3 تفاوت سوز آور و خورنده ...

چرا که در صنایع نظامی نیز می توانند به کار گرفته شوند. به طور کلی صنایع بسیاری هستند که از مواد شیمیایی خورنده در انواع و اقسام آن استفاده می کنند. از جمله این صنایع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

به خواندن ادامه دهید

اسید استیک – Acetic Acid – سرکه

ماده شیمیایی صنعتی است که در تولید پلی اتیلن ترفتالات به طور عمده در بطری های نوشابه استفاده می شود؛ استات سلولز، عمدتا برای فیلم عکاسی؛ و پلی وینیل استات برای چسب چوب، و نیز الیاف مصنوعی و پارچه.

به خواندن ادامه دهید

شیرین کننده ها و انواع آن ها - صنایع شیمیایی تهران

شیرین کننده ها انواعی از مواد طبیعی و مصنوعی هستند که باعث ایجاد طعم شیرین در غذاها و نوشیدنی‌ها می شوند.از آن ها ممکن است در صنایع غذایی به عنوان نگهدارنده مواد غذایی استفاده شود.

به خواندن ادامه دهید

استئارات روی چیست - صنایع شیمیایی مونوکم

از جمله محصولات صنایع شیمیایی مونوکم استئارات روی می باشد که جهت اطلاعات بیشتر و قیمت این محصول با ... در هنگام استفاده به پوست بچسبند از این ماده معمولاً از 3 تا 10 درصد استفاده می شود.این ...

به خواندن ادامه دهید

اسید سولفوریک چیست؟ مهم ترین کاربردهای آن کدام ...

اسید سولفوریک چیست؟ مهم ترین کاربردهای آن کدام است؟ اسید سولفوریک که در گذشته با نام جوهر گوگرد خوانده می‌شد، اسیدی بسیار قوی است که با هر درصدی در آب حل می‌شود و فرمول شیمیایی آن H 2 SO 4 است.

به خواندن ادامه دهید

کربن سیاه چیست - صنایع شیمیایی مونوکم

کربن سیاه یا دوده صنعتی که اصولاً برای تقویت لاستیک ، به عنوان یک رنگدانه سیاه و به دلیل خاصیت رسانایی الکتریکی که دارد استفاده می شود. این یک پودر خوب بسیار کرکی با سطح وسیع است و اساساً از کربن اصلی تشکیل شده است.

به خواندن ادامه دهید

فروش مواد شیمیایی - تیتراسیون اسید و باز و ...

نوع برگشتی یک روش تیتراسیون است که برای تعیین غلظت ناشناخته با استفاده از مقدار اضافی یک ترکیب با غلظت شناخته شده استفاده می شود. یک واکنش شیمیایی بین این ترکیبات وجود دارد.

به خواندن ادامه دهید

ایمنی مواد شیمیایی (معرفی 8 دسته مواد اصلی و ...

ساختار کانال ها و لوله کشی باید با موادی که توسط آنها منتقل می شود سازگار باشد. قبل از استفاده از مواد شیمیایی باید اطلاعات مرتبط با دفع سمیت آنها، جمع آوری شود.

به خواندن ادامه دهید

سوالات مطالعات پنجم درس هفتم با جواب - هوم درس

پاسخ: صنایع مادر کالاهایی تولید می کنند که مردم آنها را نمی خرند و از آنها به طور مستقیم استفاده نمی کنند ، از این کالاها در کارخانه های دیگر استفاده می شود.

به خواندن ادامه دهید

۴۷ ایده کسب و کار مرتبط با شیمی (صنایع شیمیایی ...

بیکینگ پودر یک محصول دیگر در صنایع شیمیایی است که مورد استفاده بسیاری از مردم است. بیکینگ پودر در پخت کیک، بیسکوییت و کلوچه ها و هر نوع غذای آردی که از طریق اجاق گاز فراوری می شود استفاده می شود.

به خواندن ادامه دهید

ماشین که صنایع شیمیایی استفاده می شود

کارخانه سازنده ماشین آلات می تواند اساس هایی که رشته صنایع شیمیایی شود درباره اما صنایع شیمیایی عبارت است ای از صنایع را در بر می گیرد که از آن جمله می شود بعضی دروس. اطلاعات بیشتر. ماشین آلات ...

به خواندن ادامه دهید

صنایع شیمیایی و پتروشیمی | تجهیزات، تکنولوژی و ...

صنایع شیمیایی و پتروشیمی به صنایعی اطلاق می‌شود که مواد خام طبیعی مانند نفت، گاز طبیعی، هوا، آب، فلزات و مواد معدنی را به بیش از 70،000 محصول و ماده شیمیایی مختلف تبدیل می‌کنند.

به خواندن ادامه دهید

مواد شیمیایی (Chemicals) + انواع مواد شیمیایی + معرفی ...

در صنایع شیمیایی، واژه ی «شیمیایی» به «مواد شیمیایی» اطلاق می شود،‌ که با توجه به حجم تولید، به سه دسته ی ماده شیمیایی فله ای، ماده شیمیایی ریز،‌ و ماده شیمیایی مورد استفاده در تحقیقات تقسیم بندی می شود که به شرح زیر است:

به خواندن ادامه دهید